Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Zaświeciła sie żółta kontrolka oliwy.......?????

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] Zaświeciła sie żółta kontrolka oliwy.......?????

    Zamieszczone przez taranx
    Hej mam problem jak w nagłówku...
    Bez strachu, grunt to nie dawac wysokich obrotow - ja sie staralem nie pociagnac dalej niz do 4krpm przez pierwsze 500km... A te pierwsze 500km (w zasadzie to 700 z grosikiem) zrobilem pierwszego dnia jak wyjechalem z salonu Zalalem bak do pelna i pojechalem "gierkowka" przed siebie
    Sebastian J.

  • #2
    [O2] Zaświeciła sie żółta kontrolka oliwy.......?????

    Zaświeciła sie żółta kontrolka oliwy - odczekałem na równym przepisowe 15 min wyjąłem bagnet ---- a tam ciut wiecej jak pół bagnetu oleju ----- co jest grane ??? co radzicie????

    Komentarz


    • #3
      Re: Zaświeciła sie żółta kontrolka oliwy.......?????

      Zamieszczone przez gruto
      Zaświeciła sie żółta kontrolka oliwy - odczekałem na równym przepisowe 15 min wyjąłem bagnet ---- a tam ciut wiecej jak pół bagnetu oleju ----- co jest grane ??? co radzicie????
      Nic. Żółte oznacza jedynie, że należy sprawdzić poziom, co, jak piszesz, zrobiłeś...
      Skoda Octavia Kombi II 2005r. 1.9TDI 77kW Elegance czerń magiczna - sprzedana...
      Renault Scenic III 1.4TCe 2010 - jest...

      Komentarz


      • #4
        gruto, jak masz na dolewkę to dolej 150-200ml a zależy ile masz do wymiany oleum.
        Jak zostało ci niewele to nawet dolewać nie trza tylko kontrolować stan regularnie no chyba, że jeszcze sporo to warto pokusić się o kupienie tego literka i dolać..

        Na pocieszenie, u mmie od 1,5kkm sie świeci ale wymianę mam za 800 więc nawet nie dolewam..
        Pink Floyd fan.

        Komentarz


        • #5
          miałem podobny problem po dolaniu oleju lampka nie zgasła dopiero po odłączeniu akumulatora na chwile raczyła zgasnąć.
          marekdudi

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez gruto
            Zaświeciła sie żółta kontrolka oliwy
            jak masz stan oleju to się nie przejmuj, u mnie dwa lata tak było,
            że się zapalała bez powodu. Raz na jakiś czas jej odbijało....
            Natomiast VAG nic nie pokazywał.

            Chyba, że jakiś czujnik bada jakość oleju, coś gdzieś czytałem o takim
            rozwiązaniu na forum, ale może ktoś coś wie więcej....
            ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
            ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
            poprzednie modele:
            ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
            ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
            O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

            Komentarz


            • #7
              Żółta lampka oleju może sygnalizować inną ustarkę. Np w VW Bora zapalania żółtej lampki oleju ysgnalizuje zużyte szczotki w alternatorze. Albo usterkę alternatora w postaci uszkodzonego szczotkotrzymacza. VAG nic nie pokaże a lampka będzie mrugała. Jedź do jakiegoś szpeca elektryka niech sprawdzi alternator.
              Alfee
              Ford Mondeo MKIII kombi Duratec HE 1.8 16V + LPG
              Kawasaki ER5 :-)

              Komentarz


              • #8
                po otwarciu i zamknięciu maski zgasła! ale podobno po 100 km ma sie zapalić !
                nie rozumiem pół silnika oliwy........

                [ Dodano: Nie 23 Gru, 07 17:49 ]
                Zamieszczone przez alfee
                Żółta lampka oleju może sygnalizować inną ustarkę. Np w VW Bora zapalania żółtej lampki oleju ysgnalizuje zużyte szczotki w alternatorze. Albo usterkę alternatora w postaci uszkodzonego szczotkotrzymacza. VAG nic nie pokaże a lampka będzie mrugała. Jedź do jakiegoś szpeca elektryka niech sprawdzi alternator.
                auto jest nowe 14000kkm

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez gruto
                  auto jest nowe 14000kkm
                  To nie znaczy, że nie może się popsuć.
                  Alfee
                  Ford Mondeo MKIII kombi Duratec HE 1.8 16V + LPG
                  Kawasaki ER5 :-)

                  Komentarz


                  • #10
                    alfee,
                    TAK PRAWDA

                    Komentarz


                    • #11
                      U mnie zapaliła się ta lampka i w ASO okazało się że był luźny przewód od czujnika poziomu oleju. Po dokręceniu wszystko jest dobrze.
                      Tour Plus Ice + // Sedan // 2005

                      Komentarz


                      • #12
                        gruto, mnie się zaświeciła przy przebiegu 9900km (w trakcie powrotu z z wypadu 2500km) dolałem 0.3 litra i zgasła.Stan oleju był chyba 1/3 po dolaniu jest 2mm nad pole punktowe.
                        Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                        Komentarz


                        • #13
                          Teraz byłem dla pewności w garażu sprawdzić poziom oliwy i :
                          w garażu jest poziom ,auto stało 4 godz ---- i jest idealny środek na bagnecie !!!!
                          piernicze nie dolewam !!!!!!(dwie małe krateczki od góry poniżej)

                          Komentarz


                          • #14
                            A ja mam najgłupszy problem jaki moze być. MIanowicie na tym cholernym bagnecie do pomiaru poziomu oleju NIC NIE WIDAĆ :evil: Jakiś mondrala zamiast zrobić rozklepany płaski koniec bagnetu tak żeby było wszystko ładnie widać, zrobił okrągły i na dodatek z przetłoczeniami. Nie idzie na tym cholerstwie wogóle czegokolwiek zobaczyć .
                            Czarny Elegance

                            Komentarz


                            • #15
                              Big, jak nic nie widać to znaczy że oleju nie masz
                              Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez AdamB
                                Big, jak nic nie widać to znaczy że oleju nie masz
                                Adam :szeroki_usmiech mam nadzieję że ten olej jednak jest. Chyba przez 7 tys km nie wciągnęło by całego Na szafie nie ma żadnego ostrzeżenia.
                                A tak powaznie to naprawdę na tym bagnecie nic nie widać. NIe da sie dokładnie zobaczyć jaki jest poziom oleju.
                                Czarny Elegance

                                Komentarz


                                • #17
                                  Big, w benzynowych silnikach olej długo utrzymuje kolor jasny. W fabii wlewałem olej 5w40 elfa i on na miarce był ciężko widoczny z powodu jasno żółtego koloru. Mobil jest olejem ciemnym więc powinno być go widać, na pewno już pod światłem.
                                  Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    gruto, Na jakims systemie wymiany oleju jezdzisz?? Co 15kkm czy wg wyliczenia auta??
                                    Spritmonitor.de

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      U mnie żółta kontrolka oleju zapala się tylko wtedy, kiedy poziom wg bagnetu spada do minimum. Dolewka nawet bardzo małej ilości powoduje, ze kontrolka gaśnie i po jakimś czasie znów się zapala. Jak doleje tyle, żeby było na maxa to do wymiany zawsze starcza i nie zapala się więcej.

                                      gruto, musisz mieć coś z czujnikiem, który zaczyna reagować za wcześnie i tyle. Czujnik jest zainstalowany w misce olejowej. Wejdź pod auto, ściągnij osłonę i zobaczysz jak do miski dochodzi kabel z kostką. Może masz walnięty czujnik albo źle wykalibrowany. Nic innego nie przychodzi mi w tym temacie do głowy.
                                      OII Elegance 2.0 TDI

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Spróbuj go (bagnet) zmatowić np. papierkiem ściernym. Tylko nie wzdłuż a w poprzek.
                                        Nie zasuwam ! Prędkość zabija ! Włącz myślenie.

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Tam widac ile jest oleju, tyle ze trzeba to robic w dzien, a nie po ciemku Nawet jak olej jest swiezy i jasny to mozna sie dopatrzyc ile go jest
                                          Spritmonitor.de

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Hsurim, chyba sprubuje Twojej metody. Gorzej na pewno nie będzie 8)
                                            Maicroft, no nioe bardzo prubowałem w dzień, slepy nie jestem, a nic nie widze Nie wiem kto mądry inaczej skonstuował ten bagnet :evil: W Renówkach miałem na dole ładnie spłaszczony i było wszystko pięknie widać (pomijam że tam miałem również cyfrowy wskaźnik poziomu oleju na desce - dobra rzecz).
                                            Czarny Elegance

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              sontario, podobno jak jest walniety to mruga , predzej to pierwsze ze zle wykalibrowany

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Zamieszczone przez gruto
                                                sontario, podobno jak jest walniety to mruga , predzej to pierwsze ze zle wykalibrowany
                                                no być może, ale gdzie to się kalibruje to ja też nie wiem....
                                                OII Elegance 2.0 TDI

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  witam; tez mi sie zapalila zolta kontrolka(do tej pory 10tys i zero brania oleju).
                                                  Wczoraj pierwszy wiekszy mroz,lekko spanikowany zajechalem na stacje,kupilem literka shell Helix ultra 5W40 vw505.00(nic innego na stacji nie znalazlem do tdi).
                                                  W domu sprawdzilem w instrukcji powinien byc vw507.00-czy to ma jakies znaczenie,czy teraz musze juz zmienic olej szybciej tj. po 15 tys.(QG1)
                                                  Wlalem okolo 300ml oleju

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X